Matěj Hollan lže a straší veřejnost

20. 07. 2012

Věrný sluha v brnění a spasitel veřejnosti před hazardem, Matěj Hollan z občanského sdružení Brnění, tento týden ve veřejnoprávním rozhlase drze lhal české veřejnosti. Ta se musela po jeho slovech zděsit, když slyšela, že v České republice existuje plných 100 tisíc hazardních přístrojů.

"Mystifikace pana Hollana jsou trestuhodné, neboť tento jeho výrok je absolutně nepodložený. Kvalifikovaně lze odhadnout, že technických herních zařízení je v české republice provozováno přibližně jen 60 tisíc. Doporučil bych panu Hollanovi, aby si ujasnil, co myslí termínem hazardní zařízení. Očividně neví, o čem mluví. Mohou to být stejně dobře injekční stříkačky narkomanů anebo ilegální zařízení typu internetového kiosku“, říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Matěj Hollan na rozhlasových vlnách rovněž zastrašoval veřejnost tím, že některé herní přístroje mají povolení až do roku 2500.

"Nejen, že to dnes již není pravda, ale argumentovat softwarovou chybou z minulosti je opravdu primitivní. Pan Hollan to zřejmě dělá v duchu hesla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou“, doplňuje výkonný ředitel SPELOS.

A konečnou lží Matěje Hollana je jeho tvrzení, že tzv. Farského novela je ještě horším zákonem, než byl právní stav před ní, neboť údajně umožnila přiblížení těchto přístrojů citlivým místům, jakými jsou školy či nemocnice.

"V tomto bodě bych doporučil panu Hollanovi, aby se informoval doma v Brně a zjistil tak, že to byly první obce, které i do blízkosti těchto chráněných objektů povolily herny“, argumentuje Vrzáň.

Ten je přesto rád, že Matěj Hollan, mající na mysli ochranu občanů před hazardem, také někdy mluví pravdu. To když říká, že nemá v ruce žádné důkazy a není schopen svá tvrzení doložit, jak nadevší pochybnost dokázal posluchačům Českého rozhlasu.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY